auditomat

Docs Category: 1. Konfiguracja

1.18 Konfiguracja szablonów eksportów

Szablony eksportów są zdefiniowanymi przez użytkowników zestawami kolumn które mają być wyeksportowane do pliku xlsx w modułach: Rejestr Niezgodności i Działania korygujące (patrz 5.3.4 Raport Excel z rejestru niezgodności i…
Read more

1.16 Konfiguracja grup statystycznych

Konfiguracja grup statystycznych znajduje się w module Konfiguracja. Po otwarciu okna w części Dodatkowe w menu bocznym wystarczy wybrać pozycję Grupy statystyczne. Zostanie wyświetlona lista wszystkich grup. W górnej części…
Read more

1.15 Konfiguracja ścieżek audytowych

Konfiguracja ścieżek audytowych znajduje się w module Konfiguracja. Po otwarciu okna w części Dodatkowe w menu bocznym wystarczy wybrać pozycję Ścieżki audytowe. Zostanie wyświetlona lista wszystkich ścieżek. W górnej części…
Read more

1.14 Definicja grup audytowych

Konfiguracja Grup audytowych znajduje się w module Konfiguracja. Po otwarciu okna w części Dodatkowe w menu bocznym wystarczy wybrać pozycję Grupy audytowe. Zostanie wyświetlona lista wszystkich grup. W górnej części…
Read more

1.13 Definicja szablonów odpowiedzi

W module Konfiguracja istnieje możliwość zdefiniowania szablonów odpowiedzi. Po otwarciu okna w części Dodatkowe w menu bocznym wystarczy wybrać pozycję Szablony odpowiedzi. Zostanie wyświetlona lista wszystkich szablonów. W górnej części…
Read more

1.12 Definicja wyrobów

Definicja słownika wyrobów odbywa się w module Konfiguracja, w części Słowniki na zakładce Wyroby. Wszystkie wyroby zdefiniowane w słowniku są używane w listach audytowych oraz w nie-audytowych rejestrach niezgodności gdzie…
Read more

1.11. Definicja atrybutów

Definicja atrybutów odbywa się w module Konfiguracja, w części Słowniki na zakładce Atrybuty. Atrybuty pozwalają na dodatkowe oznaczenie zgłaszanych niezgodności lub rozwiązań niezgodności. Dodając nowy atrybut wymagane jest uzupełnienie jego…
Read more

1.10.3. Statystyki – Monitorowanie niezgodności

Do statystyk został dodany nowy moduł Monitorowanie niezgodności. Można w nim przeglądać osiągnięte stopnie w ramach wybranej oceny. Do modułu mają dostęp użytkownicy posiadający rolę menedżer, pracownik lub właściciel z…
Read more

1.10.1. Konfiguracja monitorowania niezgodności

W celu skonfigurowania monitorowania niezgodności należy przejść do modułu Konfiguracja, a następnie wybrać pozycję Monitorowanie niezgodności. Dostęp do okna mają użytkownicy z nadaną rolą i funkcją: Konfiguracja – Monitorowania niezgodności. Pierwszym krokiem…
Read more

1.9.2. Rejestry pozostałe

W górnej części okna Rejestry pozostałe znajdują się dynamiczne filtry, ułatwiające wyszukiwanie danych, jest to: W celu dodaniu nowego rejestru niezgodności wystarczy kliknąć przycisk [+Dodaj]. W oknie Nowy rejestr dostępne…
Read more

1.9.1. Rejestry audytowe

W górnej części okna Rejestry audytowe znajduje się filtr, ułatwiający wyszukiwanie danych. Jest to pole tekstowe filtrujące listę według wpisanego ciągu znaków. Po kliknięciu na wiersz z nazwą rejestru pojawiają…
Read more

1.8.1. Edycja listy audytowej

Zmiana konfiguracji niektórych elementów listy audytowej jest zablokowana i wymaga wstrzymania realizacji, co oznacza, że w trakcie edycji nie będzie możliwości wykonywania audytów. Dane, których nie można zmieniać, jeżeli są…
Read more

1.8. Aktywacja listy audytowej

Listę audytową ze zdefiniowanymi pytaniami należy aktywować. Opcja aktywacji dostępna jest dla list kompletnych. O kompletności listy audytowej, użytkownik informowany jest przy pomocy ikony, przy jej nazwie: audyt niekompletny audyt…
Read more

1.7.8. Dodanie grupy do listy audytowej

Na kolejnej zakładce jest możliwość utworzenia grup audytorów, którzy będą mogli wykonywać audyt. Można dodać nową grupę lub skorzystać z już istniejących (patrz Definicja grup audytowych) Można dodać tylko tych…
Read more

1.7.7. Dodanie ścieżki do listy audytowej

Zakładka umożliwia dodanie ścieżki, czyli zbioru obszarów, które będą podlegać audytowi. Można w tym miejscu dodać nową ścieżkę lub przypisać już wcześniej utworzoną (patrz Konfiguracja ścieżek audytowych). Do ścieżki można…
Read more

1.7.6. Konfiguracja raportów dla listy audytowej

Na tej zakładce istnieje możliwość określenia parametrów związanych z raportami wysyłanymi po wykonanym audycie. Zakładka podzielona jest na cztery sekcje: Parametry ogólne Rozsyłanie raportów – wybór adresatów powiadomień z raportami:…
Read more

1.7.4. Konfiguracja harmonogramu dla listy audytowej

Ustawienie parametrów na zakładce Harmonogram powoduje, że możliwe będzie planowanie audytów w module Tworzenie harmonogramów. Dostępne są dwa typy harmonogramu Miesięczny lub Tygodniowy. W przypadku harmonogramu tygodniowego należy określić dodatkowe…
Read more

1.7 Definicja list audytowych

Listy audytowe znajdują się w module Konfiguracja. W celu dodania nowej listy audytowej wystarczy kliknąć w sekcję Listy audytowe. Otwiera się okno Wybierz listę audytową. Aby dodać nową listę audytową…
Read more

1.6.4. Edycja i usuwanie

W celu edycji lub usunięcia wydziału, działu lub obszaru należy kliknąć w ikonkę ołówka znajdującą się obok nazwy. Po kliknięciu w ołówek otworzy się okno Edycja wydziału, gdzie można wprowadzić…
Read more

1.6.3. Dodawanie Obszaru

W celu dodania nowego Obszaru należy kliknąć przycisk [+Dodaj] W oknie Nowy obszar dostępne są pola: Lokalizacja, gdzie można uzupełnić: Uprawnienia: powiązania Karta standardu, gdzie można wybrać: Przycisk [Zapisz] aktywuje…
Read more

1.6.2. Dodawanie Działu

W celu dodania nowego Działu należy kliknąć przycisk [+Dodaj] W oknie Nowy wydział dostępne są pola: Uprawnienia: powiązania Przycisk [Zapisz] aktywuje się po uzupełnieniu danych. Istnieje również możliwość zamknięcia okna,…
Read more

1.6.1 Dodawanie Wydziału

W celu dodania nowego Wydziału należy kliknąć przycisk [+Dodaj] W oknie Nowy wydział dostępne są pola: Uprawnienia: powiązania Przycisk [Zapisz] aktywuje się po uzupełnieniu danych. Istnieje również możliwość zamknięcia okna,…
Read more

1.6. Definicja struktury

Definicja struktury znajduje się w module Konfiguracja. Po otwarciu okna w części Organizacja wybieramy Struktura. Zostają wyświetlone listy: Wydziały, Działy i Obszary Dane można wyszukiwać we wszystkich sekcjach, używając pola…
Read more

1.5 Uprawnienia

W module Konfiguracja znajduje się zakładka Uprawnienia, która pozwala na centralne zarządzanie uprawnieniami do list audytowych oraz rejestrów. Listy audytowe są oznaczone ikoną ,natomiast rejestry: Po wybraniu źródła pojawia się…
Read more

1.4. Konfiguracja stanowisk

Lista stanowisk znajduje się w module Konfiguracja. Po otwarciu okna w części Zarządzanie użytkownikami wystarczy w menu bocznym wybrać pozycję Stanowiska. Zostanie wyświetlona lista wszystkich Stanowisk. W górnej części okna…
Read more

1.3.2. Kopiowanie uprawnień w ramach źródła

Kopiowanie ustawionych uprawnień w ramach źródła dotyczy kopiowania w obrębie: W celu skopiowania ustawionych uprawnień, należy przejść w konfiguracji rejestru do wybranego uprawnienia, a następnie kliknąć przycisk [Kopiuj]. Po jego…
Read more

1.3.1. Kopiowanie uprawnień między źródłami

Kopiowanie uprawnień między źródłami dotyczy kopiowania w obrębie: W konfiguracji listy audytowej, w sekcji z uprawnieniami użytkowników, dostępny jest przycisk [Kopiuj]. Po jego użyciu zostanie otwarte okno Kopiowanie uprawnień. W…
Read more

1.2.4 Sposób nadawania uprawnień

W konfiguracji list audytowych (zakładka Ogólne i Niezgodności) oraz rejestrów istnieją sekcje Uprawnienia użytkowników. Sekcje zawierają listę uprawnień, które można nadać dla grupy użytkowników – poprzez role lub dla konkretnych…
Read more

1.2.3. Przypisywanie użytkowników w strukturze

Na poziomie Wydziału, Działu oraz Obszaru dostępna jest sekcja Uprawnienia: powiązania. Zawiera ona role: Pracownik oraz Menedżer, poprzez które możliwe jest powiązanie użytkownika z wybranym elementem struktury organizacyjnej. Obok nazwy roli,…
Read more

1.2.2. Konfiguracja użytkownika

W konfiguracji użytkowników należy nadać użytkownikowi rolę w systemie, poprzez zaznaczenie odpowiedniego pola wyboru. Po zaznaczeniu roli pojawia się ikona lejka: Kliknięcie w nią powoduje wyświetlenie listy zdefiniowanych funkcji dla…
Read more

1.2.1. Lista uprawnień z podziałem na źródła

Dostęp do danych zostaje nadany w konfiguracji list audytowych oraz rejestrach niezgodności. Uprawnienia z poziomu listy audytowej decydują o możliwości planowania harmonogramów oraz o widoczności danych z przeprowadzonych audytów. Dostępne są…
Read more

1.2 Nadawanie uprawnień

Każdy użytkownik powinien mieć przypisaną minimum jedną rolę w systemie oraz dedykowane dla niej funkcje. Użytkownikowi nadawane są dostępy do danych i wykonywania akcji poprzez przypisanie roli do uprawnienia. Każde…
Read more

1.1.1 Dodanie nowego użytkownika

W celu dodania nowego użytkownika należy najpierw przejść na listę użytkowników (Patrz Zarządzanie użytkownikami). Na oknie Użytkownicy trzeba kliknąć przycisk [+Dodaj]. W oknie Nowy użytkownik dostępne są pola: Opcjonalne: Po…
Read more

1.1 Zarządzanie użytkownikami

Lista użytkowników znajduje się w module Konfiguracja. Po otwarciu okna w części Zarządzanie użytkownikami wystarczy w menu bocznym wybrać pozycję Użytkownicy. Zostanie wyświetlona lista wszystkich użytkowników. W górnej części okna…
Read more
auditomat
A system to support the conduct of audits, quality control and nonconformities management
auditomat Linkedin
auditomat youtube
Copyright © 2024 auditomat®  |  
2kmm
This page could be better. Please enable JavaScript in your browser.